Monday, 21 October , 2019
امروز : دوشنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۸
شناسه خبر : 12681
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰ | 217 بازدید |

«غلامرضا تختی» فیلمی ارزشمند است

سینما جریان | فرشته صدر عرفایی بازیگر سینما گفت: «غلامرضا تختی» فیلمی ارزشمند، قابل تأمل و خوش ساخت است.
«غلامرضا تختی» فیلمی ارزشمند است

‎فرشته صدرعرفایی با اشاره به اکران نوروزی فیلم سینمایی غلامرضا تختی گفت: غلامرضا تختی فیلم محترمی است و تلاش شده از منظر بیطرفانه ای به شخصیت ورزشی و اجتماعی و سیاسی این جهان پهلوان نگاه شود. انتخاب راوی ، یک گزارشگر ورزشی و نه دانای کل، این پیام را به تماشاچی میدهد که شما با جهان پهلوان تختی از این دریچه دید و زاویه نگاه مواجه هستید و این همان نگاه نویسنده و کارگردان به این شخصیت تاریخی است.که به نظر من انتخاب فوق العاده ای است .جنبه ارتباط و توقع مردم از قهرمانشان غلامرضا تختی!

‎او ادامه داد: در فیلم مصدق را هم می بینیم قهرمان ملی در تبعید. و میدانیم که تختی طرفدار و پیرو او بودو سرنوشت کم وبیش نزدیک این دو شخصیت ملی در فیلم برای من خیلی معنا دار بود.در واقع ما مردم همیشه از قهرمانانمان انتظار داریم که ما را به ارزوهایمان برسانند و دنباله رو انها هستیم و فریاد زنده باد سر میدهیم.اما به همان نسبت هم در مقاطعی با بی رحمی و بی توجهی آنها را تنها می گذاریم و فراموششان می کنیم.فیلم از این منظر نگاه جامعه شناسی درستی به احوال ما مردم ایران دارد.

‎صدر عرفایی در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: انتخاب و هدایت بازیگران این فیلم بسیار دقیق و حرفه ای است و بازسازی صحنه ها،گریم، طراحی صحنه و لباس زیبا و جذاب است و تمامی این ویژگی ها از فیلم غلامرضا تختی یک فیلم حرفه ای و ماندگار ساخته است.

‎او در پایان با اشاره به شرایط اکران فیلم گفت: متاسفم که در اکران تا بحال انطور که شایسته است فیلم دیده نشده و امیدوارم که به جایگاهش برسد. این موضوع از طرفی جای نگرانی و جامعه شناسی دارد که مخاطب امروز ما به دنبال چه فیلم هایی است ؟ فیلمهایی که گذشته و شخصیت های بزرگ مان و ما را در برابر آنها، مرور و واکاوی میکند یا آثاری که آنهم به درستی البته، مسایل و مشکلات و گره های امروزمان را مطرح میکند؟ ویا آثاری برای گذران اوقاتی خوش و مفرح؟ من معتقدم هرسه در کنار هم لازمند. بدون درک و شناخت درستی از گذشته، نگاهمان به حال گاهی فراتر از نگاهی احساسی و هیجانی نمیشود. فیلم غلامرضا تختی نگاه منصفانه ای به این چهره ملی دارد و دیدن این فیلم را به همه پیشنهاد می کنم.

نویسنده : میثم غلامی | منبع خبر : روابط عمومی فیلم
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت سینما جریان در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.